phoneمرکز تماس :  88375229

شبکه توزیع محتوی CDN

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

یکی از تکنولوژی‌های محبوب وب مسترها CDNکه مخفف کلمات Content delivery networkو به معنای شبکه توزیع محتوا است که با آن می‌توانند سرعت بارگذاری و نمایش سایت یا وبلاگ خود را افزایش دهند, به صورت خلاصه شبکه تحویل محتوا که به اختصار CDN نیز گفته می‌شود یک شبکه بزرگ از سرورهایی است که در چندین نقطه مستقر هستند و به صورت جغرافیایی توزیع شده‌اند. با استفاده از CDN محتوا با توجه به موقعیت جغرافیایی کاربر از طریق نزدیک‌ترین سرور به کاربر ارائه داده می شود. این سرویس در افزایش سرعت تحویل محتوا و پهنای باند در وب سایت‌های با ترافیک بالا و وب سایت‌های جهانی مانند گوگل، یاهو، فیس بوک و … بسیار تاثیرگذار است.
همانطور که می‌دانید سرعت بالای بارگذاری سایت برای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر ( SEO ) نیز نتایج مثبتی دارد.
به این مجموعه که در نقاط مختلفی داری سرور هست و بسته به محل درخواست، ترافیک را به نزدیکترین سرور هدایت می کند، Content Delivery Network میگوییم. در واقع CDN را میتوان به صورت شبکه ای از کامپیوترهایی با وظیفه ارسال اطلاعات درخواستی به کاربر در کمترین زمان و انتخاب مناسبترین مسافت، تعریف کرد.
شرکت پارسیان همراه لوتوس توانایی ارائه خدمت به شرکتهای تولید وعرضه کننده محصولات دیجیتال، خدمات تجمیع ،ابری و برخط را با کیفیتی مطلوب دارا می باشد.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

یک گردآورنده محتوا، یک فرد یا سازمان را گویند که جمع آوری محتوای وب سایت یا گاهی اوقات برنامه های کاربردی( از منابع آنلاین مختلف) برای استفاده و یا فروش مجدد را به دو صورت اصلی ذیل فراهم می نماید.
1) جمع آوری محتوا از منابع مختلف برای وب سایت های شخصی، 2) جمع آوری و توزیع محتوا برای شرکتها و سازمانها با توجه به نیازهای مشتری .
شرکت پارسیان همراه لوتوس با بهره بری از تکنولوژی های به روز، آمادگی ارائه محتوی هدفمند به دیگر ارگانها و یا سازمانها را دارا می باشد.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

با افزایش مزایا و پیشرفت سرویس های ابر مخابراتی از جهات مختلف، همانند افزایش انعطاف پذیری، بازیابی و بهبود رفع خطاها، ابزارهای بهتر برای همکاری ها و … استفاده از Telco Cloud لحظه به لحظه رو به افزایش می باشد. تخمین زده می شود که رقم شگفت انگیز یک اگزا بایت (معادل یک میلیارد گیگابایت، یا ۱۰ به توان ۱۸ بایت!) داده در حال حاضر بر روی کلود ذخیره شده است و ۸۲ درصد شرکت هایی که به کلود مهاجرت کرده اند نیز از کاهش هزینه هایشان خبر داده اند.
شرکت پارسیان همراه لوتوس آمادگی میزبانی سرویسهای مخابراتی را به صورت راهکارهای اختصاصی ویا تجمیع ، بر بستر فراهم شده را دارا میباشد.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

سرور مجازی، VPS که مخفف Virtual Private Server می باشد و گاهی از آن به عنوان VDS یا Virtual Dedicated Server نیز نام می برند، به طور ساده به سرویس های میزبانی فضایی گفته می شود که همانند یک سرور اختصاصی مستقل با دسترسی سطح بالا به سرور عمل مینمایند لکن بصورت چندگانه و با هم بر روی یک سرور فیزیکی قرار می گیرند. به عبارت بهتر، با استفاده از تکنولوژی Virtualization و با بهره گیری از سخت افزارهای بسیار قوی و پیشرفته، یک سرور فیزیکی به چندین VPS با امکانات یکسان یا متفاوت تقسیم می شود.

هر VPS بنا به تعریف اولیه، سهم خاصی از منابع سرور از قبیل پردازنده، حافظه اصلی، فضای دیسک سخت، پهنای باند و… را به صورت اختصاصی و تضمین شده در اختیار خواهد داشت. به عنوان مثال، یک VPS می تواند شامل ۵۱۲ مگابایت از ۸ گیگابایت حافظه اصلی سرور را به صورت تضمین شده به همراه ۵۰ گیگابایت فضای ذخیره سازی و ۵۰۰ گیگابایت پهنای باند ماهیانه باشد. این بدین معنا است که صرفنظر از میزان مصرف سایر VPS های موجود بر روی سرور، VPS مورد مثال ما تحت هر شرایطی به ۵۱۲ مگابایت از حافظه اصلی سرور دسترسی خواهد داشت.

هر VPS به طور کاملاً جداگانه عـمـل می کنـد در نتیجـه VPS هـای موجود بر روی یک سـرور می توانند از سیستم های عامل متفاوت و نرم افزارهای مختلف و نسخه های متفاوتی استفاده نمایند. بر فرض یک VPS دارای لینوکس Fedora، دیگری دارای CentOS به عنوان سیستم عامل های سـرور خواهند بود. همین امر در رابطه با VPS های با سـیسـتـم عامل وینـدوز نیـز صادق می باشد. همچنین تعریف Name Server های اختصاصی ، نصب ASP, PHP , MySQL , .NET و سایر برنامه ها با نسخه دلخواه ، نصب و اجرای کلیه برنامه ها،DLL ها، … بطور کامل در کنترل و اختیار هر مشترک میباشد.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

پردازش ابری یک اصطلاح کامپیوتری است که از آن تعبیرهای متفاوتی برداشت می شود. از نظر علم کامپیوتر واژه ی ابر(Cloud) به معنی شبکه ای از منابع و نرم افزارهای پردازشی است که برای بهبود خدمات سرویس دهی با هم همکاری می کنند. اما برای درک دقیق تری از مفهوم پردازش ابری باید به وب هاستیگ اشاره کنیم، همه ی سرویس های وب هاستینگ ftp، mail و … که بر روی سرورهای مختلف خدمات خود را ارائه می دهند، با توجه به قابلیت پردازش ابری این تضمین را می دهند که اگر یک برنامه و یا نرم افزاری در سروری دچار مشکل شود هیچ اختلالی در ارایه سرویس به کاربر به وجود نمی آید.

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت محفوظ و متعلق به شرکت شرکت پارسیان همراه لوتوس می باشد.